Mikołajki zbliżają się wielkimi krokami. Pewnie zastanawiacie się, jaki upominek sprezentować swoim pociechom? Nie martwcie się, podpowiemy! 

W dobie komputera, telewizji i Internetu ważne jest znalezienie równowagi pomiędzy atrakcjami technologicznymi, a tradycyjnymi, dobrymi książkami. Czytanie rozwija dziecko psychicznie, intelektualnie i społecznie. Jest to przyjemne spędzenie czasu, które pozostawia wyjątkowe wspomnienia. Co najważniejsze, czytając dziecku poświęcamy mu swój czas, uwagę i miłość oraz nawiązujemy głębszą więź. Maluch, z którym codziennie zasiadamy z bajką, czuje się kochany i szczęśliwy. Dzięki temu dziecko staje się pewne siebie i buduje poczucie własnej wartości. Czytanie książek pozwala zanurzyć się w cudowny świat wyobraźni, w którym wszystko może się zdarzyć. Wspólne przeżywanie wspaniałych przygód postaci książkowych kształtuje w najmłodszych kreatywność, empatię i otwartość. Czytanie na głos, udawanie zabawnych głosów bohaterów i gestykulacja sprawia, że relacje rodzinne zacieśniają się, a jest to niezwykle ważne, aby nasza pociecha mogła właściwie się rozwijać. 

Dzięki, które regularnie czytają, same albo z rodzicami, szybciej przyswajają wiedzę, mają bogatsze słownictwo, rozwijają poczucie humoru i umieją się skoncentrować. Bajki i baśnie mają morały, przez co maluchy potrafią odróżnić dobro od zła i rozwijają wrażliwość moralną. W świecie przeładowanych nową technologią, książka to idealny sposób, aby uniknąć uzależnienia od mediów. Kształtowanie nawyku czytania od najmłodszych lat powinno być priorytetem każdego rodzica – to zaprocentuje w przyszłości.  

prezent świąteczny

Co wybrać? 

Na rynku jest całe mnóstwo książek dla dzieci, jednak należy wybierać je z głową. Bajki powinny być mądre, uczyć oraz dostarczać rozrywki. To połączenie świetnie sprawdzi się w przypadku maluchów, którym czytanie przychodzi z oporem. Inną opcją jest postawienie na kolorowanki, które rozwijają wyobraźnie, kreatywność, umiejętności manualne oraz edukują. Z kolei kolorowanki interaktywne to połączenie nowoczesnych technologii z tradycyjnym podejściem. Dzięki nim dzieci dowiadują się ciekawostek o zwierzętach, a aplikacja na urządzenia mobilne pozwala wchodzić w interakcję z pokolorowanym obrazkiem.  

Na prezent mikołajkowy nie wybierajmy oklepanych gier komputerowych. Postawmy na książki lub kolorowanki, które oprócz świetnej zabawy, zapewnią naszym dzieciom porcję wiedzy przemyconej mimo chodem.