Kto z nas nie lubi podróży, zarówno tych po Polsce, jak i za granicę? Dziś,  ogromny postęp technologiczny sprawia, że wycieczki są tak bardzo wygodne i dostępne jak nigdy wcześniej! Rozwój środków transportu pozwala na skracanie odległości i pokonywanie wielu kilometrów w krótkim czasie. Turyści mogą korzystać z wielu aplikacji i urządzeń podnoszących komfort samej podróży. Nic, tylko ruszać w trasę!

Coraz częściej wydaje się nam, że „archaiczne”, tradycyjne mapy odchodzą w zapomnienie. Mapy.com.pl chce Was dziś przekonać, że istnieje szereg powodów, dla których warto spróbować swoich sił w „walce” z kartografią.

Bez nawigacji

Odrzucenie internetowych wygód, takich jak powszechnie dostępna w smartfonie nawigacja GPS na pewno nie należy do najłatwiejszych. Warto jednak spróbować i wybierając się w podróż wyłączyć dane komórkowe w swoim telefonie. Przekonajcie się sami, jak dobrą zabawą i testem umiejętności jest nawigacja za pomocą papierowej mapy i kompasu.

Sprawdź swoje siły!

Myśląc o powyższym, pewnie w Twojej głowie pojawiło się sporo obaw. „Nie poradzę sobie”, „Orientacja w terenie to nie moja bajka” czy „Nie znam się na kompasie” – co będzie Twoją wymówką? 😉 Nie wykręcaj się i spróbuj swoich sił w komputerowej grze Firewatch. Zobaczysz, ile satysfakcji przyniesie Ci odkrywanie terenu z mapą.

Dobra zabawa

Wspomniana wyżej satysfakcja to najsmaczniejszy owoc Twojej podróży z mapą. Zamknij oczy i wyobraź sobie ten stan, kiedy samemu znajdujesz poszczególne punkty trasy, wytyczasz najlepsze górskie szlaki czy oceniasz odległość za pomocą papierowej mapy. Korzystanie z mobilnej aplikacji jest dziecinnie proste, a dotarcie do celu – wręcz banalne. Jeśli jesteś osobą ambitną, na pewno dobrze odnajdziesz się na trasie z klasycznym atlasem drogowym czy turystyczną mapą.